Odbędzie się w dniach 4 sierpnia – 2 września 2021 r. Jego celem jest poprowadzenie Holiday Camp dla blisko 500 dzieci z maleńkiej wioski Kunkujang Mariama. Uczniowie Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu współpracują z tą salezjańską placówką od 3 lat. Byli tam i pracowali już 2019 roku oraz zrealizowali i wsparli wraz z całym Zespołem Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu 2 projekty: „Budowa placu zabaw dla dzieci” (13.000 zł) oraz „Odbudowa toalet dla uczniów szkoły podstawowe”(16.000 zł). O swojej pracy piszą w prowadzonych dziennikach na stronie www.misje.salez-wroc.pl oraz na FB @salez2017


Nie mogę się doczekać wyjazdu. Oczywiście boję się tych wszystkich zwierząt i robali, którymi tak chętnie straszyli mnie koledzy i doktorzy. Jednocześnie nie jestem w stanie przestać się uśmiechać, kiedy tylko myślę jak niedługo będę w Gambii. Bardzo chcę już poznać wszystkich z ośrodka i poza nim. Myślę że to będzie niezapomniana przygoda. Nie potrafię sobie w tej chwili wyobrazić tamtejszej miejscowości, ludzi i życia. Wiem tylko, że naprawdę bardzo chcę się tam znaleźć, choćby na miesiąc”.

Jadę na misje po raz drugi, za pierwszym razem również byłam w Gambii. Misje są niezwykłym doświadczeniem, ostatnio poznałam wielu wspaniałych ludzi, doświadczyłam ich życia i kultury. To coś zupełnie innego czytać o tym, a być tam naprawdę. Mogłam również zobaczyć, jak wiele jest w stanie zdziałać praca misjonarzy, a także wszystkich wspierających misję modlitwą i ofiarą. Dzięki darczyńcom mogły się odbyć półkolonie letnie, na których dzieci mogły nie tylko spędzić miło czas w wakacje, ale również rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności, a także nauczyć się nowych rzeczy. W tym roku naszym celem również są półkolonie. Wyjeżdżamy bardzo małą grupą, ale jesteśmy dobrej myśli i gotowi do działania. Damy z siebie wszystko, żeby być wsparciem dla miejscowych animatorów, pomóc w organizacji i miło spędzić czas z dziećmi, bo to głównie dla nich jedziemy i one są dla nas najważniejsze. Dziękuję za wszelkie wsparcie i modlitwę” .

Do wyjazdu na misję przygotowuję się od trzech lat. Fakt, że w naszej szkole jest możliwość wzięcia udziału w takim przedsięwzięciu jest dla mnie wyjątkowy i niezwykle mnie cieszy, że mam taką możliwość. Bardzo cenię możliwość zaangażowania we wszelkie formy wolontariatu. Naprawdę się cieszę z sierpniowego wyjazdu do Gambii, jestem przekonany, że nasza obecność w ośrodku salezjańskim przyniesie wiele dobra, rozumiem jednak z jak dużą odpowiedzialnością wiąże się ten wyjazd. Jestem jednak pewien, że w naszym gronie są osoby, z którymi realizacja tego projektu, to będzie czysta przyjemność. W duchu księdza Bosco na pewno wszystko pójdzie zgodnie z planem”.

„Wyjazd do Gambii to nie będzie mój pierwszy wyjazd misyjny, ale za każdym razem towarzyszą mi te same emocje. Radość ze spotkania z drugim człowiekiem. Możliwość poznania jego kultury i realiów życia. Fascynacja bycia częścią Ewangelii w działaniu. Pójście w nie znane z ufnością i pokojem serca”.

„Dzięki Bogu już po raz piętnasty wyruszę z uczniami Liceum Salezjańskiego z Wrocławiu na misję. Tym razem celem jest najmniejszy kraj Afryki, Gambia. Tak jak zawsze, tak i teraz odczuwam podekscytowanie, ale i nieopisaną radość. Po pierwsze dlatego, że mamy fantastyczną młodzież, która „wchodzi w to”, ale i dlatego, że przebywanie w ubogim, całkowicie kulturowo odmiennym rejonie wśród dzieci i młodzieży, z całą pewnością, odnowi myślenie oraz ducha i doda skrzydeł. Ufam, że projekt ten, przyniesie nam piękne i najwartościowsze owoce. Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy solidarnie włączyli się w akcję „Kopnij piłkę do Afryki”, a także tym, którzy otoczyli i będą otaczać nas modlitwą. Zapraszam do czytania naszego dziennika”.


  MIEJSCE NASZEJ PRACY [KLIKNIJ NA MAPĘ]

 

AKTUALNY CZAS W GAMBII [sprawdzam]


kraj: GAMBIA  – AFRYKA
miasto: Kunkujang Mariama

cel: Holiday Camp
termin realizacji: 4 sierpnia – 2 września 2021 r.
ilość osób: 4 + 1
rodzaj podróży: bus + samolot
odpowiedzialny: ks. Jerzy Babiak [ jerzy.babiak@salez-wroc.pl ]

partnerzy: ks. Piotr Wojnarowski sdb